Terminal block; XY301V-3P-G; 3 ways
Terminal block; XY301V-3P-G; AK301; 3 ways; R=5,00mm; 10mm; 16A; 300V; through hole; straight; round hole; slot screw; screw; horizontal; 1,5mm2; grey; Xinya; RoHS Item ID: 00574 Item ID: 00574 MOQ: 10 Multiple: 5
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | standard |
| Symbol | XY301V-3P-G |
| Previous internal name | AK301 |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=5,00mm |
| Height (without pins) | 10mm |
| Rated current | 16A |
| Rated voltage | 300V |