Relay; Hongfa; HFKW-024-1ZW; electromagnetic automotive; 24V; 25A
Relay; electromagnetic automotive; HFKW-024-1ZW; 24V; DC; SPDT; 25A; 16V DC; PCB trough hole; 0,6W; Hongfa; RoHS Item ID: 08206 Item ID: 08206 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Info |
|---|
| Dimensions: 15.5 x 14 x 12.3 mm |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | electromagnetic automotive |
| Symbol | HFKW-024-1ZW |
| Input voltage | 24V |
| Input voltage type | DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Rated DC current | 25A |
| Rated DC voltage | 16V DC |
| Mounting way | PCB trough hole |
| Automotive relays features | not applicable |
| Rated coil power DC | 0,6W |