Switch; Auspicious; DPB22N2-1-O/C
Switch; push button; DPB22N2-1-O/C; ON-(OFF)+OFF-(ON); red & green; backlight without light source; orange; screw; 2 positions; 3A; 230V AC; 22mm; 54mm; Auspicious
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 09814
Item ID: 09814
Quantity: 15 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Info
Without light source (no bulb). BA9S type bulb must be purchased separately.
 Details
NameSwitch
Switch typepush button
SymbolDPB22N2-1-O/C
Switching wayON-(OFF)+OFF-(ON)
Number of ways2 ways
Actuator colorred & green
Backlightbacklight without light source
Backlight colororange
Switch typemomentary
Mechanical montagepanel mounting
Leadsscrew
Number of position2 positions
AC contacts current3A
AC switching voltage230V AC
Mounting hole 22mm
Mounting depth54mm