Fuse; LT5T-0250; miniature round
Fuse; miniature round; LT5T-0250; 250mA; time-lag; diam.8,4x7,6 R=5,08mm; Through-Hole Technology; 250V AC; RoHS Item ID: 10858 Item ID: 10858 MOQ: 5 Multiple: 5
| Info |
|---|
| The item is available only until stocks last. |
| Details | |
|---|---|
| Name | Fuse |
| Fuse type | miniature round |
| Symbol | LT5T-0250 |
| Rated current | 250mA |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Fuse case type | diam.8,4x7,6 R=5,08mm |
| Mounting way | Through-Hole Technology |
| Rated AC voltage | 250V AC |