NTC thermistor; Vatronics; NTC1R3D-13
NTC thermistor; protective; NTC1R3D-13; 1,3ohm; 7A; through-hole (THT); diam.14,5mm; 7,5mm; -55...+200°C; Vatronics; RoHS Item ID: 12287 Item ID: 12287 MOQ: 5 Multiple: 1
| Info |
|---|
| The item is available on request. |
| Details | |
|---|---|
| Name | NTC thermistor |
| Thermistor type | protective |
| Symbol | NTC1R3D-13 |
| Resistance | 1,3ohm |
| Tolerance | unspecified |
| Rated current | 7A |
| Electric mounting | through-hole (THT) |
| Case type | diam.14,5mm |
| Terminal pitch | 7,5mm |
| Operating temperature | -55...+200°C |