Terminal block; DG308-2.54-03P; 3 ways
Terminal block; DG308-2.54-03P; 3 ways; R=2,54mm; 8,5mm; 6A; 150V; through hole; straight; square hole; slot screw; screw; horizontal; 1,0mm2; green; Degson; RoHS
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 12771
Item ID: 12771
Quantity: 912 pc
MOQ: 5
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolDG308-2.54-03P
Number of ways / pins3 ways
Contact pitchR=2,54mm
Height (without pins)8,5mm
Rated current6A
Rated voltage150V