NTC thermistor; Bochen; MFT05D103K
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NTC thermistor; measurement; MFT05D103K; 10kohm; 10%; 4050K; through-hole (THT); diam.6x4,5mm; 2,5mm; -55...+125°C; Bochen; RoHS Item ID: 13688 Item ID: 13688 MOQ: 3 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | NTC thermistor |
| Thermistor type | measurement |
| Symbol | MFT05D103K |
| Resistance | 10kohm |
| Tolerance | 10% |
| Material constant B | 4050K |
| Electric mounting | through-hole (THT) |
| Case type | diam.6x4,5mm |
| Terminal pitch | 2,5mm |
| Operating temperature | -55...+125°C |