Terminal block; STLZ1550/10-GV; 10 ways
Terminal block; STLZ1550/10-GV; 10 ways; R=3,81mm; 9,2mm; 8A; 300V; through hole; straight; closed; green; PTR Messtechnik; RoHS Item ID: 17119 Item ID: 17119 MOQ: 2 Multiple: 1
| Info |
|---|
| The item is available only until stocks last. |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | STLZ1550/10-GV |
| Number of ways / pins | 10 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 9,2mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |