Sensor; photoelectric; Greegoo; G50-3B4PC
Sensor; photoelectric; G50-3B4PC; PNP; NO/NC; mirror reflective type; 4m; 10÷30V; DC; 200mA; cuboid; 18x50mm; with 2m cable; Greegoo; RoHS Item ID: 26077 Item ID: 26077 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Info |
|---|
| IP65 |
| Details | |
|---|---|
| Name | Sensor |
| Sensor type | photoelectric |
| Symbol | G50-3B4PC |
| Output type | PNP |
| Output function | NO/NC |
| Work modes of photo sensors | mirror reflective type |
| Sensing zone | 4m |
| Voltage range | 10÷30V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cuboid |
| Sensor diameter / dimmension | 18x50mm |
| Length sensor | 50mm |