Plug; Weipu; WF24J19TE1; 19 ways
Plug; WF24J19TE1; 19 ways; solder; 0,75mm2; 9-10,5mm; WF24; for cable; IP67; 5A; 500V; Weipu; RoHS Item ID: 26547 Item ID: 26547 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Plug |
| Connector type | industrial round |
| Symbol | WF24J19TE1 |
| Number of ways / pins | 19 ways |
| Connector orientation | straight |
| Electrical instalation | solder |
| Wire range | 0,75mm2 |
| Cable outer diameter range | 9-10,5mm |
| Industrial conector serie | WF24 |
| Connector mounting | for cable |
| Connectors locking way | screwed |
| Connector body material | zinc alloy with chrome plating |
| Body / insulator color | silver & black |
| IP rating | IP67 |
| Rated current | 5A |
| Rated voltage | 500V |