Terminal block; EDR-3.81-05P; 5 ways
Terminal block; EDR-3.81-05P; 5 ways; R=3,81mm; 7mm; 8A; 300V; through hole; angled 90°; closed; green; KLS; RoHS; STL1550 Item ID: 28461 Item ID: 28461 MOQ: 2 Multiple: 1
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDR-3.81-05P |
| Number of ways / pins | 5 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 7mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |