Socket; Weipu; WY28K24ZZ1; 24 ways
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Socket; WY28K24ZZ1; 24 ways; solder; 0,75mm2; 10,5-12,5mm; WY28; for panel with bracket; IP67; 5A; 400V; Weipu; RoHS Item ID: 28818 Item ID: 28818 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Socket |
| Connector type | industrial round |
| Symbol | WY28K24ZZ1 |
| Number of ways / pins | 24 ways |
| Connector orientation | straight |
| Electrical instalation | solder |
| Wire range | 0,75mm2 |
| Cable outer diameter range | 10,5-12,5mm |
| Industrial conector serie | WY28 |
| Connector mounting | for panel with bracket |
| Connectors locking way | bayonet |
| Connector body material | zinc alloy with chrome plating |
| Body / insulator color | silver & black |
| IP rating | IP67 |
| Rated current | 5A |
| Rated voltage | 400V |