NTC thermistor; Vishay; NTCLE100E3272JB0
NTC thermistor; measurement; NTCLE100E3272JB0; 2,7kohm; 5%; 3977K; through-hole (THT); 3x3,3x6mm; 2,54mm; -40...+125°C; Vishay; RoHS Item ID: 35012 Item ID: 35012 MOQ: 3 Multiple: 1
| Name | NTC thermistor |
| Thermistor type | measurement |
| Symbol | NTCLE100E3272JB0 |
| Resistance | 2,7kohm |
| Tolerance | 5% |
| Material constant B | 3977K |
| Electric mounting | through-hole (THT) |
| Case type | 3x3,3x6mm |
| Terminal pitch | 2,54mm |
| Operating temperature | -40...+125°C |