Socket; Weipu; SP2913/S26-1N; 26 ways; 400V
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Socket; SP2913/S26-1N; 26 ways; straight; solder; 0,75mm2; SP29; for panel with bracket; 30mm; screwed; nylon66; black; IP68; 5A; 400V; Weipu; RoHS Item ID: 37469 Item ID: 37469 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Socket |
| Symbol | SP2913/S26-1N |
| Number of ways / pins | 26 ways |
| Connector orientation | straight |
| Electrical instalation | solder |
| Wire range | 0,75mm2 |
| Industrial conector serie | SP29 |
| Connector mounting | for panel with bracket |
| Diameter of mounting hole | 30mm |
| Connectors locking way | screwed |
| Connector body material | nylon66 |
| Body / insulator color | black |
| IP rating | IP68 |
| Rated current | 5A |
| Rated voltage | 400V |