Switch; Highly; HPB22-K11R
Switch; safety; push button; HPB22-K11R; ON-OFF+OFF-ON; reset by turn; with key; 2 ways; red; no backlight; bistable; screw; 5A; 230V AC; Highly Item ID: 37987 Item ID: 37987 MOQ: 1 Multiple: 1
| Info |
|---|
| The item is available on request. |
| Details | |
|---|---|
| Name | Switch |
| Switch type | safety; push button |
| Symbol | HPB22-K11R |
| Switching way | ON-OFF+OFF-ON |
| Safety switch type | reset by turn; with key |
| Number of ways | 2 ways |
| Actuator color | red |
| Backlight | no backlight |
| Backlight color | not applicable |
| Switch type | bistable |
| Mechanical montage | panel mounting |
| Leads | screw |
| Number of position | 2 positions |
| AC contacts current | 5A |
| AC switching voltage | 230V AC |
| Mounting hole | 22mm |
| Mounting depth | 42,5mm |