Sensor; inductive; Greegoo; LM18-34016PC-L
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sensor; inductive; LM18-34016PC-L; PNP; NO/NC; 16mm; 10÷55V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; not flush type; with 2m cable; Greegoo; RoHS Item ID: 41575 Item ID: 41575 MOQ: 1 Multiple: 1
| Sensor type | inductive |
| Symbol | LM18-34016PC-L |
| Output type | PNP |
| Output function | NO/NC |
| Sensing zone | 16mm |
| Voltage range | 10÷55V |
| Voltage type | DC |
| Maximum current | 200mA |
| Housing type | cylindrical metal |
| Sensor diameter / dimmension | fi 18mm |
| Length sensor | 70mm |