Terminal block; KLS2-EDKA-5.08-04P-4S; 4 ways
| Item | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Terminal block; KLS2-EDKA-5.08-04P-4S; 4 ways; R=5,08mm; 25,8mm; 12A; 300V; for cable; straight; square hole; slot screw; screw; horizontal; 2,5mm2; green; KLS; RoHS Item ID: 41662 Item ID: 41662 MOQ: 2 Multiple: 1
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | KLS2-EDKA-5.08-04P-4S |
| Number of ways / pins | 4 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 25,8mm |
| Rated current | 12A |
| Rated voltage | 300V |