Relay; Dinkle; RER-S4C-D24; 4PDT; 24V; 5A
Relay; electromagnetic industrial; RER-S4C-D24; 24V; DC; 4PDT; 5A; for socket; Dinkle; RoHS
Relay; electromagnetic industrial; RER-S4C-D24; 24V; DC; 4PDT; 5A; for socket; Dinkle; RoHS Relay; electromagnetic industrial; RER-S4C-D24; 24V; DC; 4PDT; 5A; for socket; Dinkle; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42705
Item ID: 42705
Quantity: 73 pc
MOQ: 1
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic industrial
SymbolRER-S4C-D24
Input voltage24V
Input voltage typeDC
Contacts configuration4PDT
Rated AC current5A
Rated AC voltage250V AC
Rated DC current5A
Rated DC voltage30V DC
Mounting wayfor socket
ManufacturerDinkle
CertificatesRoHS
 Substitutes or similar items
Relay; electromagnetic industrial; 55.34.9.024.0040; 24V; DC; 4PDT; 7A; for socket; Finder; RoHS