Capacitor; UPW1C471MPD; Nichicon; 470uF; 16V; UPW
Capacitor; Low Impedance; electrolytic; UPW1C471MPD; 470uF; 16V; UPW; diam.10x12,5mm; 5mm; through-hole (THT); tape; Nichicon; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 43071
Item ID: 43071
Quantity: 45 pc
Delivery 50 [ unspecified date ]
MOQ: 5
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
5+1,00
Quantity:
 Details
NameCapacitor
Capacitor typeelectrolytic; Low Impedance
Manufacturer's original symbolUPW1C471MPD
Capacitance470uF
Capacitor operating voltage16V
Capacitor serieUPW
Tolerance20%
Case typediam.10x12,5mm
Terminal pitch5mm
Electric mountingthrough-hole (THT)
Package typetape
Operating temperature-55...+105°C
Impedance90mOhm