Relay; Hongfa; HF32F-012-ZS3; PCB trough hole; SPDT; 12V; 3A; 3A
Relay; electromagnetic miniature; HF32F-012-ZS3; 12V; DC; SPDT; 3A; 250V AC; 3A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS
Relay; electromagnetic miniature; HF32F-012-ZS3; 12V; DC; SPDT; 3A; 250V AC; 3A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS Relay; electromagnetic miniature; HF32F-012-ZS3; 12V; DC; SPDT; 3A; 250V AC; 3A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 43617
Item ID: 43617
Quantity: 1276 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+3,75
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic miniature
SymbolHF32F-012-ZS3
Input voltage12V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPDT
Rated AC current3A
Rated AC voltage250V AC
Rated DC current3A
Rated DC voltage30V DC
Mounting wayPCB trough hole
ManufacturerHongfa
CertificatesRoHS
Contact materialAgNi
Coil resistance320Ohm