Relay; Hongfa; HFV6-G/12-HT-R; electromagnetic automotive; 12V; 35A
Relay; electromagnetic automotive; HFV6-G/12-HT-R; 12V; DC; SPST NO; 35A; 12V DC; for socket; with connectors; 1,16W; Hongfa; RoHS
Relay; electromagnetic automotive; HFV6-G/12-HT-R; 12V; DC; SPST NO; 35A; 12V DC; for socket; with connectors; 1,16W; Hongfa; RoHS Relay; electromagnetic automotive; HFV6-G/12-HT-R; 12V; DC; SPST NO; 35A; 12V DC; for socket; with connectors; 1,16W; Hongfa; RoHS
 Item
Item ID: 44605
Item ID: 44605
Quantity: 0 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+8,45
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic automotive
SymbolHFV6-G/12-HT-R
Input voltage12V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPST NO
Rated DC current35A
Rated DC voltage12V DC