Microswitch; Highly; VS15N01-1C
Microswitch; VS15N01-1C; lever; 14mm; 1NO+1NC common pin; snap action; conectors 6,3mm; 15A; 250V; Highly; RoHS
Microswitch; VS15N01-1C; lever; 14mm; 1NO+1NC common pin; snap action; conectors 6,3mm; 15A; 250V; Highly; RoHS Microswitch; VS15N01-1C; lever; 14mm; 1NO+1NC common pin; snap action; conectors 6,3mm; 15A; 250V; Highly; RoHS
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 00654
Item ID: 00654
Quantity: 879 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+6,49
Quantity:
 Details
NameMicroswitch
SymbolVS15N01-1C
Actuator typelever
Lever length / Pin plunger height14mm
Output configuration1NO+1NC common pin
Switching waysnap action
Switch mountingscrew
Cable mountingconectors 6,3mm
Contact current15A
Switching voltage250V
Body dimmensions27,8x10,3x15,9mm