Microswitch; Highly; VS15N03-1C
Microswitch; VS15N03-1C; lever; 54,1mm; 1NO+1NC common pin; snap action; conectors 6,3mm; 15A; 250V; Highly; RoHS
 Item
Item ID: 00656
Item ID: 00656
Quantity: 0 pc
Delivery 14 [ scheduled for 2026-06-05 ]
Quantity [ pc ]Net price
1+6,49
NameMicroswitch
SymbolVS15N03-1C
Actuator typelever
Lever length / Pin plunger height54,1mm
Switch mountingscrew
Cable mountingconectors 6,3mm
Contact current15A
Switching voltage250V
Body dimmensions27,8x10,3x15,9mm