Relay; Relpol; R15-2012-23-5230 WT; DPDT; 230V; 10A
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Relay; electromagnetic industrial; R15-2012-23-5230 WT; 230V; AC; DPDT; 10A; for socket; Relpol; RoHS Item ID: 01049 Item ID: 01049 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Info |
|---|
| Dimensions: 35 x 35 x 54.4 mm |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | electromagnetic industrial |
| Symbol | R15-2012-23-5230 WT |
| Input voltage | 230V |
| Input voltage type | AC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Rated AC current | 10A |
| Rated AC voltage | 250V AC |
| Rated DC current | 10A |
| Rated DC voltage | 24V DC |
| Mounting way | for socket |
| Manufacturer | Relpol |
| Certificates | RoHS |
| Compatible with socket | PZ8; GZ8; GZU8; GOP8 |
| Contact material | AgNi |
| Coil resistance | 7080Ohm |