Relay socket; Hongfa; 41F-1Z-C2-5
Relay socket; 41F-1Z-C2-5; DIN rail type; grey; Hongfa; RoHS; Compatible with relays: HF41
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 09897
Item ID: 09897
Quantity: 249 pc
MOQ: 1
 Details
NameRelay socket
Symbol41F-1Z-C2-5
Mounting wayDIN rail type
Relays accessories colorgrey
Relay sockes featuresnot applicable
ManufacturerHongfa
CertificatesRoHS
Compatible with relaysHF41
 Substitutes or similar items
Relay socket; 93.01.7.024; DIN rail type; blue; Finder; RoHS; Compatible with relays: 34
Quantity [ pc ]16
 Related items
Connection bridge; ZG20-1; red; Relpol; RoHS
Quantity [ pc ]5
Connection bridge; ZG20-2; black; Relpol; RoHS
Quantity [ pc ]5
Connection bridge; ZG20-3; blue; Relpol; RoHS
Quantity [ pc ]6
Relay; electromagnetic miniature; HF41F-012-HST; 12V; DC; SPST NO; 6A; 250V AC; 6A; 30V DC; for socket; PCB trough hole; Hongfa; RoHS
Quantity [ pc ]92
Relay; electromagnetic miniature; HF41F-024-ZST; 24V; DC; SPDT; 6A; 250V AC; 6A; 30V DC; PCB trough hole; for socket; Hongfa; RoHS
Quantity [ pc ]0
Relay; electromagnetic miniature; 34.51.7.012.0010; 12V; DC; SPDT; 6A; 250V AC; 6A; 24V DC; PCB trough hole; for socket; Finder; RoHS