Terminal block; DG301-5.0-02P; 2 ways
Terminal block; DG301-5.0-02P; AK301; 2 ways; R=5,00mm; 10mm; 15A; 300V; through hole; straight; round hole; cross screw; screw; horizontal; 1,5mm2; blue; Degson; RoHS
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 13256
Item ID: 13256
Quantity: 1395 pc
MOQ: 10
Multiple: 5
Quantity [ pc ]Net price
Quantity:
 Details
NameTerminal block
Terminal block typestandard
SymbolDG301-5.0-02P
Previous internal nameAK301
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=5,00mm
Height (without pins)10mm
Rated current15A
Rated voltage300V