Sensor; photoelectric; Greegoo; G30-3A70PC
Sensor; photoelectric; G30-3A70PC; PNP; NO/NC; diffuse type; 0,7m; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical plastic; fi 30mm; with 2m cable; Greegoo; RoHS
Sensor; photoelectric; G30-3A70PC; PNP; NO/NC; diffuse type; 0,7m; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical plastic; fi 30mm; with 2m cable; Greegoo; RoHS Sensor; photoelectric; G30-3A70PC; PNP; NO/NC; diffuse type; 0,7m; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical plastic; fi 30mm; with 2m cable; Greegoo; RoHS
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 13343
Item ID: 13343
Quantity: 55 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typephotoelectric
SymbolG30-3A70PC
Output typePNP
Output functionNO/NC
Work modes of photo sensorsdiffuse type
Sensing zone0,7m
Voltage range10÷30V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical plastic
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor90mm