Sensor; photoelectric; YUMO; G30-3A70PC
Sensor; photoelectric; G30-3A70PC; PNP; NO/NC; diffuse type; 0,7m; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical plastic; fi 30mm; with 2m cable; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 42597
Item ID: 42597
Quantity: 37 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typephotoelectric
SymbolG30-3A70PC
Output typePNP
Output functionNO/NC
Work modes of photo sensorsdiffuse type
Sensing zone0,7m
Voltage range10÷30V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical plastic
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor90mm