Terminal block; XY2500F-A-05P; 5 ways
Terminal block; XY2500F-A-05P; 5 ways; R=5,00mm; 18mm; 12A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 2,5mm2; green; Xinya; RoHS
 Files to download
PDF
 Item
Item ID: 13569
Item ID: 13569
Quantity: 343 pc
MOQ: 1
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
SymbolXY2500F-A-05P
Number of ways / pins5 ways
Contact pitchR=5,00mm
Height (without pins)18mm
Rated current12A
Rated voltage300V