Terminal block; XY2500V-A-03P; 3 ways
Terminal block; XY2500V-A-03P; 3 ways; R=5,00mm; 12mm; 12A; 300V; through hole; straight; open; green; Xinya; RoHS Item ID: 13570 Item ID: 13570 MOQ: 10 Multiple: 5
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | XY2500V-A-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=5,00mm |
| Height (without pins) | 12mm |
| Rated current | 12A |
| Rated voltage | 300V |