Sensor; inductive; Greegoo; LM30-34025PA-L
Sensor; inductive; LM30-34025PA-L; PNP; NO; 25mm; 10÷30V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 68mm; not flush type; with 3m cable; Greegoo; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 16698
Item ID: 16698
Quantity: 9 pc
Delivery 30 [ scheduled for 2026-07-31 ]
Sensor typeinductive
SymbolLM30-34025PA-L
Output typePNP
Output functionNO
Sensing zone25mm
Voltage range10÷30V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor68mm