Relay; Hongfa; HF49FD-024-1H11TF (JZC49F); PCB trough hole; SPST NO; 24V; 5A; 5A
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Relay; electromagnetic miniature; HF49FD-024-1H11TF (JZC49F); 24V; DC; SPST NO; 5A; 250V AC; 5A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS Item ID: 20729 Item ID: 20729 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Info |
|---|
| Dimensions: 20 x 5 x 15 mm |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | electromagnetic miniature |
| Symbol | HF49FD-024-1H11TF (JZC49F) |
| Input voltage | 24V |
| Input voltage type | DC |
| Contacts configuration | SPST NO |
| Rated AC current | 5A |
| Rated AC voltage | 250V AC |
| Rated DC current | 5A |
| Rated DC voltage | 30V DC |
| Mounting way | PCB trough hole |
| Manufacturer | Hongfa |
| Certificates | RoHS |
| Contact material | AgSnO2 |
| Coil resistance | 3200Ohm |
| Rated coil power DC | 180mW |