Relay; Hongfa; HF49FD-024-1H11; PCB trough hole; SPST NO; 24V; 5A; 5A
Relay; electromagnetic miniature; HF49FD-024-1H11; 24V; DC; SPST NO; 5A; 250V AC; 5A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS
Relay; electromagnetic miniature; HF49FD-024-1H11; 24V; DC; SPST NO; 5A; 250V AC; 5A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS Relay; electromagnetic miniature; HF49FD-024-1H11; 24V; DC; SPST NO; 5A; 250V AC; 5A; 30V DC; PCB trough hole; Hongfa; RoHS
 Item
Item ID: 43474
Item ID: 43474
Quantity: 887 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+5,23
Quantity:
 Details
NameRelay
Typeelectromagnetic miniature
SymbolHF49FD-024-1H11
Input voltage24V
Input voltage typeDC
Contacts configurationSPST NO
Rated AC current5A
Rated AC voltage250V AC
Rated DC current5A
Rated DC voltage30V DC
Mounting wayPCB trough hole
ManufacturerHongfa
CertificatesRoHS
Contact materialAgNi
Coil resistance3200Ohm