Triac; NXP Semiconductors; BT134-600D
Triac; BT134-600D; 4A; 600V; SOT82; through hole (THT); 5mA; NXP Semiconductors; RoHS
 Files to download
Datasheet | Datasheet
 Item
Item ID: 22298
Item ID: 22298
Quantity: 370 pc
MOQ: 3
 Details
NameTriac
SymbolBT134-600D
Load current4A
Reverse voltage600V
CaseSOT82
Mountingthrough hole (THT)
Featuresnot applicable
Gate current5mA
ManufacturerNXP Semiconductors
CertificatesRoHS
 Substitutes or similar items
Triac; BT134-600D; 4A; 600V; TO126; through hole (THT); 5mA; LGE; RoHS