Triac; LGE; BT134-600D
Triac; BT134-600D; 4A; 600V; TO126; through hole (THT); 5mA; LGE; RoHS
 Item
Item ID: 32554
Item ID: 32554
Quantity: 70 pc
MOQ: 1
 Details
NameTriac
SymbolBT134-600D
Load current4A
Reverse voltage600V
CaseTO126
Mountingthrough hole (THT)
Featuresnot applicable
Gate current5mA
ManufacturerLGE
CertificatesRoHS
 Substitutes or similar items
Triac; BT134-600D; 4A; 600V; SOT82; through hole (THT); 5mA; NXP Semiconductors; RoHS