Terminal block; EDV-5.08-03P-4; 3 ways
Terminal block; EDV-5.08-03P-4; 3 ways; R=5,08mm; 12,1mm; 15A; 300V; through hole; straight; open; green; KLS; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 24900
Item ID: 24900
Quantity: 630 pc
MOQ: 10
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
SymbolEDV-5.08-03P-4
Number of ways / pins3 ways
Contact pitchR=5,08mm
Height (without pins)12,1mm
Rated current15A
Rated voltage300V