Terminal block; 2EGTV-5.08-03P; 3 ways
Terminal block; 2EGTV-5.08-03P; 3 ways; R=5,08mm; 12mm; 12A; 300V; through hole; straight; open; green; Golten; RoHS Item ID: 36729 Item ID: 36729 MOQ: 10 Multiple: 10
Quantity: |
| Info |
|---|
| The item is available only until stocks last. |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | 2EGTV-5.08-03P |
| Number of ways / pins | 3 ways |
| Contact pitch | R=5,08mm |
| Height (without pins) | 12mm |
| Rated current | 12A |
| Rated voltage | 300V |