Transistor; ON Semiconductor; MJE15030G
Transistor; bipolar; MJE15030G; NPN; 8A; 150V; 50W; 30MHz; TO220; through hole (THT); ON Semiconductor; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 24994
Item ID: 24994
Quantity: 171 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
1+7,70
Quantity:
 Details
NameTransistor
Transistor kindbipolar
SymbolMJE15030G
Transistor typeNPN
Collector current8A
Gate-source voltage150V
Power50W
Frequency30MHz