Transistor; ON Semiconductor; MJE15031G
Transistor; bipolar; MJE15031G; PNP; 8A; 150V; 50W; 30MHz; TO220; through hole (THT); ON Semiconductor; RoHS Item ID: 24307 Item ID: 24307 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Transistor |
| Transistor kind | bipolar |
| Symbol | MJE15031G |
| Transistor type | PNP |
| Collector current | 8A |
| Gate-source voltage | 150V |
| Power | 50W |
| Frequency | 30MHz |