Relay; Relpol; R2N-2012-23-5230-WT; DPDT; 230V; 12A
| Files to download | |
|---|---|
| Item | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Relay; electromagnetic industrial; R2N-2012-23-5230-WT; 230V; AC; DPDT; 12A; PCB trough hole; for socket; Relpol; RoHS Item ID: 26670 Item ID: 26670 MOQ: 1 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Relay |
| Type | electromagnetic industrial |
| Symbol | R2N-2012-23-5230-WT |
| Input voltage | 230V |
| Input voltage type | AC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Rated AC current | 12A |
| Rated AC voltage | 250V AC |
| Rated DC current | 12A |
| Mounting way | PCB trough hole; for socket |
| Manufacturer | Relpol |
| Certificates | RoHS |
| Compatible with socket | GZT2; GZM2; SU4/2D; SU4/2L; G4/2 |
| Contact material | AgNi |
| Coil resistance | 16100Ohm |