Terminal block; EDV-3.81-02P; 2 ways
Terminal block; EDV-3.81-02P; 2 ways; R=3,81mm; 9,3mm; 8A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS; STL1550
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 26939
Item ID: 26939
Quantity: 1650 pc
MOQ: 10
 Details
NameTerminal block
Terminal block typepluggable
SymbolEDV-3.81-02P
Number of ways / pins2 ways
Contact pitchR=3,81mm
Height (without pins)9,3mm
Rated current8A
Rated voltage300V