Terminal block; EDV-3.81-03P; 3 ways
Terminal block; EDV-3.81-03P; 3 ways; R=3,81mm; 9,3mm; 8A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS; STL1550
 Item
Item ID: 26940
Item ID: 26940
Quantity: 1123 pc
Terminal block typepluggable
SymbolEDV-3.81-03P
Number of ways / pins3 ways
Contact pitchR=3,81mm
Height (without pins)9,3mm
Rated current8A
Rated voltage300V