Terminal block; EDK-3.81-03P-4S; 3 ways
Terminal block; EDK-3.81-03P-4S; 3 ways; R=3,81mm; 15,6mm; 8A; 300V; for cable; angled 90°; square hole; slot screw; screw; vertical; 1,0mm2; green; KLS; RoHS; AK1550
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 26946
Item ID: 26946
Quantity: 1980 pc
Quantity [ pc ]Net price
2+1,38
Terminal block typepluggable
SymbolEDK-3.81-03P-4S
Number of ways / pins3 ways
Contact pitchR=3,81mm
Height (without pins)15,6mm
Rated current8A
Rated voltage300V