Terminal block; EDV-3.81-05P; 5 ways
Terminal block; EDV-3.81-05P; 5 ways; R=3,81mm; 9,3mm; 8A; 300V; through hole; straight; closed; green; KLS; RoHS; STL1550 Item ID: 26943 Item ID: 26943 MOQ: 2 Multiple: 1
Quantity: |
| Details | |
|---|---|
| Name | Terminal block |
| Terminal block type | pluggable |
| Symbol | EDV-3.81-05P |
| Number of ways / pins | 5 ways |
| Contact pitch | R=3,81mm |
| Height (without pins) | 9,3mm |
| Rated current | 8A |
| Rated voltage | 300V |