Power Inverter; Mornsun; B1205S-1WR2
 Item
Power Inverter; B1205S-1WR2; DC/DC converter; 12V (10,8÷13,2)V; DC; 5V; DC; 200mA; 1W; insulated; 1,5kV; SIL4; through hole (THT); Mornsun; RoHS
Item ID: 29300
Item ID: 29300
Quantity: 0 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
2+9,20
 Info
The item is available only until stocks last.
 Files to download
Datasheet
 Details
NamePower Inverter
SymbolB1205S-1WR2
Power inverter typeDC/DC converter
Input voltage12V (10,8÷13,2)V
Inpot voltage typeDC
Output voltage5V
Output voltage typeDC
Output current200mA
Power1W
IN/OUT circuitinsulated
Insulation voltage1,5kV