Switch; Onpow; GQ19F-10/J/N
Switch; push button; GQ19F-10/J/N; OFF-(ON); 1 way; no backlight; momentary; panel mounting; 2A; 36V DC; 19mm; IP65; Onpow; RoHS
Switch; push button; GQ19F-10/J/N; OFF-(ON); 1 way; no backlight; momentary; panel mounting; 2A; 36V DC; 19mm; IP65; Onpow; RoHS Switch; push button; GQ19F-10/J/N; OFF-(ON); 1 way; no backlight; momentary; panel mounting; 2A; 36V DC; 19mm; IP65; Onpow; RoHS
 Files to download
Datasheet | CE Declaration of Conformity
 Item
Item ID: 29958
Item ID: 29958
Quantity: 231 pc
MOQ: 1
Multiple: 1
Quantity [ pc ]Net price
5+9,90
Quantity:
Switch typepush button
SymbolGQ19F-10/J/N
Switching wayOFF-(ON)
Number of ways1 way
Actuator colornickel silver
Button shapeflat
Mechanical montagepanel mounting
Leadssolder
Number of position2 positions
DC contacts current2A
DC switching voltage36V DC
Mounting hole 19mm
Mounting depth27mm