Sensor; inductive; YUMO; LM30-3015PCT
Sensor; inductive; LM30-3015PCT; PNP; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 68mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM30-3015PCT; PNP; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 68mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM30-3015PCT; PNP; NO/NC; 15mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 30mm; 68mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
 Item
Item ID: 34955
Item ID: 34955
Quantity: 0 pc
Delivery 80 [ scheduled for 2026-07-15 ]
Sensor typeinductive
SymbolLM30-3015PCT
Output typePNP
Output functionNO/NC
Sensing zone15mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 30mm
Length sensor68mm