Sensor; inductive; YUMO; LM18-3005PCT
Sensor; inductive; LM18-3005PCT; PNP; NO/NC; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM18-3005PCT; PNP; NO/NC; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM18-3005PCT; PNP; NO/NC; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 70mm; flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
 Item
Item ID: 34051
Item ID: 34051
Quantity: 188 pc
Sensor typeinductive
SymbolLM18-3005PCT
Output typePNP
Output functionNO/NC
Sensing zone5mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 18mm
Length sensor70mm