Sensor; inductive; YUMO; LM12-3004NCT
Sensor; inductive; LM12-3004NCT; NPN; NO/NC; 4mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 12mm; 65mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
Sensor; inductive; LM12-3004NCT; NPN; NO/NC; 4mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 12mm; 65mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS Sensor; inductive; LM12-3004NCT; NPN; NO/NC; 4mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 12mm; 65mm; not flush type; M12-4p connector; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 34971
Item ID: 34971
Quantity: 43 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM12-3004NCT
Output typeNPN
Output functionNO/NC
Sensing zone4mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 12mm
Length sensor65mm