Sensor; inductive; YUMO; LM18-3005LA
Sensor; inductive; LM18-3005LA; two-wire; NO; 5mm; 6÷36V; DC; 200mA; cylindrical metal; fi 18mm; 60mm; flush type; with  cable; YUMO; RoHS
 Files to download
Datasheet
 Item
Item ID: 34987
Item ID: 34987
Quantity: 17 pc
MOQ: 1
 Details
NameSensor
Sensor typeinductive
SymbolLM18-3005LA
Output typetwo-wire
Output functionNO
Sensing zone5mm
Voltage range6÷36V
Voltage typeDC
Maximum current200mA
Housing typecylindrical metal
Sensor diameter / dimmensionfi 18mm
Length sensor60mm